خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

چپ دستای گرامـــی

  ۱۳ آگوست به عنوان روز بین المللی چپ دست ها نامگذاری شده است. علت این نامگذاری این است که بیشتر امکانات برای اکثریت مردم جهان که راست دست هستند مهیا شده است. چپ دست ها چیزی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهند.

  دنیای ورزش هم چپ دست های موفق زیادی داشته است. چپ دست بودن باعث می شود حریفان که اکثرا راست دست هستند نتوانند حرکات یار مقابل را پیش بینی کنند. به طور مثال رافا نادال، تنیسور اسپانیایی از این مزیت تا جایی که توانسته بهره برده است.

  مارک اسپیتز، یکی از بهترین ورزشکاران و شناگران تاریخ که در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ هفت مدال طلا به گردن آویخت، چپ دست بود. بیب راث، بازیکن بیسبال که در سال ۱۹۳۶ نامش در تالار افتخارات ثبت شد دیگر ورزشکار چپ دست معروف تاریخ است.

  در رشته تنیس، رافا نادال را می توان معروف ترین ورزشکار چپ دست دانست که پیش بینی ضرباتش برای حریفان بسیار سخت است. به همین خاطر است که حریفان زمانی که می خواهند مقابلش بازی کنند از رباتی استفاده می کنند که ضربه با دست چپ را برایشان شبیه سازی کند.جان مک انرو هم که مثل نادال چپ دست بود به رکورد ۷۷ جام در دوران فعالیتش دست پیدا کرد.

  در دنیای فرمول یک، آیرتون سنای برزیلی که در سن ۳۴ سالگی در مسابقات سن مارینو فوت شد و سه دوره قهرمان جهان شده است هم چپ دست بود. والنتینو روسی، موتور سوار سرشناس که ۹ دوره قهرمان جهان شده هم چپ دست است.

  در رشته فوتبال که چپ دست بودن چندان مهم نیست می توان به اسطوره های چپ پا مثل مسی و مارادونا اشاره کرد. چپ پا بودن به آنها این مزیت را می دهد که با دریبل های غیرقابل پیش بینی مدافعان مقابل خود را جا بگذارند.

  خب چپ دسای گرامی روزتون مبارکککک...

  ب طور ویییژژژه ب رویا خانووووم تبریک میگیم...


  این مطلب تا کنون 17 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : جهان ,بینی ,حریفان ,قهرمان جهان ,دوره قهرمان ,
  چپ دستای گرامـــی

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر